​68 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 10 në gjendje më të rëndë

11/11/2020 09:17

68 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga këta, 59 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe 10 të tjerë janë në gjendje më të rëndë. Kështu bëjnë të ditur nga Spitali i Pejës.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 250 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 25 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtejshëm.

Top Channel