Rama i kundërpërgjigjet Metës: Ti, Monika, Luli dhe Saliu i keni varur shpresat për pushtet tek ëndrra e një katastrofe shëndetësore

10/11/2020 20:12

Pas deklaratës së presidentit Ilir Meta se rrezikohet zhytja në kolaps total e sistemit shëndetësor, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama.

Në postimin e tij në twitter, Rama shkruan se Iliri, Monika, Luli dhe Saliu e kanë varur shpresën për pushtet tek ëndrra e katastrofës shëndetësore, e kupton çdo njeri me dy fije mend.

Ilir, që ti Monika Luli Saliu i keni varur shpresat tuaja të lodhura për pushtet tek ëndrra e katastrofës shëndetësore, këtë e kupton çdokush me dy fije mend! Që do dështoni edhe më keq se herë tjetër këtë do ta shihni në 25 prill! Kjo që bëni është një turp që do u mbetet juve!”, shkruan Rama në twitter.

Top Channel