“Rama e ka humbur kontrollin mbi pandeminë”/ Basha: Së bashku do ta mundim këtë të keqe

10/11/2020 09:23

“Rama premtoi shëndetësi falas për shqiptarët. Ai gënjeu”, shkroi pak minuta më parë, në një postim në Twitter, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

“OBSH raporton se 8% e familjeve shqiptare ranë në varfëri prej shpenzimeve të larta shëndetësore. Rama e ka humbur kontrollin mbi pandeminë. Shëndetësia dhe ekonomia janë në kolaps”, tha Basha.

Më tej shtoi:

“Së bashku do ta mundim këtë të keqe, do ta shërojmë Shqipërinë dhe do të sjellim shpresën dhe të ardhmen që dëshiron çdo shqiptar.”

Top Channel