Lazio merr barazimin/ Juventusi, befasi në kohën shtesë

08/11/2020 20:20
Lazio's Italian forward Ciro Immobile (Top R) and teammates celebrate after Lazio scored its second goal during the Italian Serie A football match Lazio Rome vs Inter Milan on February 16, 2020 at the Olympic stadium in Rome. (Photo by Andreas SOLARO / AFP) (Photo by ANDREAS SOLARO/AFP via Getty Images)

Në kohën kur të gjithë në kampin e Juventus numëronin sekondat finale të fitores në një ndeshje të rëndësishme në serinë A, zhgënjimi pllakosi në kampin e torinezëve me një barazim në shtesë.

Kampionët e Italisë u ndalën në një barazim 1-1 nga Lacio në stadiumin Olimpiko në një përballje me ritëm të kënaqshëm që nuk u reflektua thuajse fare në hierarkinë e kampionatit.

Juventus mori epërsinë pas cerek ore lojë kur një insistim i Kuadrados në të djathtë solli krosimin që u finalizua nga Kristiano Ronaldo. Sigurisht në prishjen e ekuilibrave ndikoi dhe ndërhyrja aspak perfekt e portierit Reina.

Fenomeni portugez goditi dhe shtyllën pak para pushimit ndërsa iu afrua dopietës në finale me një goditje dënimi, por gjërat u përkeqësuan në pjesën e dytë kur Ronaldo la fushën për një dëmtim.

Trajneri i Lacios, Simone Inzagi luajti kartën Kaisedo në vend të kosovarit Muriqi, dhe futbollisti nga Ekuadori firmosi barazimin në minutën e 5 shtesë.

Top Channel