Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka shpallur listën e futbollistëve për tre ndeshjet e nëntorit.

Shqipëria do të përballet në një miqësore me Kosovën me 11 nëntor, ndërsa dy ndeshjet ndaj Kazakistanit dhe Bjellorusisë që do të zhvillohen me 15 dhe 18 nëntor  në kuadër të Uefa Nations League.

Në listën e publikuar nga Edi Reja, ka disa risi dhe disa mungesa.

Risi në këtë listë është portieri Marko Molla, i cili zëvendëson Thomas Strakoshan që është i konfirmuar më Covid.

Po ashtu është ftuar për herë të parë edhe ish mbrojtësi i Tiranës, Albi Doka.

Lista:

Top Channel