Italia ka regjistruar një tjetër ditë të zezë, pasi ka njohur një rritje të frikshme të të prekurve me COVID dhe të vdekurve.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv 34505 persona dhe kanë gjetur vdekjen 445 pacientë.

Ky është numri më i lartë që prej 2 majit kur kishte 474 viktima.

Tamponë të bëra janë 219.884 tamponi, rreth 8.053 më shumë se dje.

Top Channel