SHBA/ Protestuesit përleshen para Shtëpisë së Bardhë

04/11/2020 11:33

Zgjedhjet në SHBA kanë shënuar edhe incidente. Në nisej të numërimit protestuesit zbritën në rrugë në Washington, ku nuk munguan edhe përplasjet fizike me njëri tjetrin.

Qindra protestues u panë duke marshuar madje duke bllokuar trafikun dhe duke ndezur fishekzjarre.

Sipas mediave amerikane, demonstratat herë pas herë u shoqëruan edhe me përleshje dhe konfrontime jashtë Shtëpisë së Bardhë, ndërsa tre persona u arrestuan.

FOTO GALERI
2/7

Top Channel