Fotografohet tigri i rrallë me ngjyrë të zezë/ Vetëm 7 të tillë kanë mbetur në të gjithë botën (FOTO)

04/11/2020 22:41

Një tigër i zi jashtëzakonisht i rrallë është fotografuar në Indi nga një i apasionuar pas kafshëve

Kjo specie, e njohur ndryshe si tigri melanistik, mund të gjendet vetëm në Odisha, Indi, dhe ekspertët pretendojnë se kanë mbetur vetëm shtatë deri në tetë të tilla në shtet.

Fotografi amator Soumen Bajpayee paraqiti grabitqarin, i cili është në prag të zhdukjes, në Lindjen e Odisha.

Specia njihet si tigri melanistik për shkak të një defekti në gen, që nënkupton vija të zeza të trasha, me pak hapësirë midis tyre.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel