Biden fiton në New Meksiko, shkon në 94 numri i votave elektorale

04/11/2020 04:33

Vazhdon numërimi i votave në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kandidati demokrat, Joe Biden ka fituar në New Mexico, shtet i cili ka 5 vota elektorale. Më këtë fitore Biden e çon në 94 numrin e votave elektorale.

Më herët Biden ka fituar në Vermont, Masaçusets, Delauer Kolorado, Nju Xhersi, Merilend dhe Nju Jork.

Top Channel