Vllaznia në Champions/ Vajzat shkodrane, sukses në Europian. Kualifikim mes lotësh

03/11/2020 19:59

Kualifikim mes lotëve të gëzimit ka arritur Vllaznia në turin e parë të Ligës se Kampioneve për femra. Skuadra shkodranë mundi në penallti kampionen e Turqisë ALGSport.

90 minutat e rregullta u mbyllen në barazim 2-2 dhe vajzat shkodranë më një lojtare me pak pësojnë edhe golin e tretë në minutën e 118.

Teksa ekipi turk nisi të mendonte për fitoren, Bajraktari la mbrojtjen për të barazuar rezultatin në aksionin e fundit të lojës. Në penallti, vajzat shkodrane u treguan me të sakta duke u kualifikuar.

Vitin e kaluar, Vllaznia u bë ekipi i parë Shqiptarë që kalonte në turin e 32 skuadrave me të mira të Evropës.

Top Channel