Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi ka zhvilluar një takim virtual online me kryeministrin Edi Rama.

Kjo është bërë e ditur nga vetë Varhelyi i cili përmes një mesazhi në Tëitter. Varhelyi theksoi në mesazhin e tij se presin që Shqipëria të përparojë në rrugën drejt Bashkimit Europian.

“Një takim virtual me kryeministrin Edi Rama. Diskutuam për punën që vijon për të finalizuar kornizat negociuese, mbështetjen në luftën kundër COVID-19 si dhe përgatitjet për samitin e Sofjes, javën e ardhshme. Presim që Shqiperia të përparojë në rrugën drejt BE-së”, shkruan Varhelyi.

Top Channel