Serbi, 11 të vdekur dhe 1.878 raste të reja me COVID-19

03/11/2020 16:12

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1.878 raste të reja me koronavirus, ndërsa 11 persona kanë humbur jetën.

Sipas të dhënave zyrtare, deri më tani gjithsej janë regjistruar 51.083 raste me koronavirus ndërsa sot janë hospitalizuar 1.397 persona.

Nga dje janë testuar 10.962 persona ndërsa deri më tani në Serbi janë testuar 1.363.619 qytetarë

Me viktimat e fundit nga COVID-19, numri i të vdekurve është rritur në 844. Në respiratorë janë 49 pacientë.

Top Channel