Rama mohon takimin me shefin e sigurisë kombëtare të presidentit, Bahri Shaqiri

03/11/2020 12:16

Kryeministri Edi Rama ka mohuar takimin me shefin e sigurisë kombëtare të Presidentit Ilir Meta, Bahri Shaqiri.

Gazetarja Esiona Konomi e ka pyetur në lidhje me një vizitë të shefit të sigurisë kombëtare të presidentit, Bahri Shaqiri në kryeministri.

Rama deklaroi se nuk është takuar me  Shaqirin dhe se nuk ka pasur asnjë takim nga zyra ime me këtë person.

“Unë tani sa erdha nga Peza ku isha në një vizitë për rindërtimin dhe tani jam në një konferencë.nuk ka ardhur për mua dhe nuk është takuar me asnjë nga zyra ime. Puna institucionale vazhdon akoma midis kryeministrisë dhe presidencës”,u shpreh Rama.

Top Channel