Rama nxjerr videon për shkollën “Sami Frashëri”: Kryemadhi dhe Tabaku “gënjejnë si derra”

02/11/2020 16:11

Nëpërmjet një videoje në “ Facebook”, kryeministri Edi Rama ka ironizuar kryetaren e LSI-së dhe ish deputeten e PD-së Jorida Tabaku sa i përket ndërtimit të shkollës së re “ Sami Frashëri”.

Rama shkruan në postim se nuk e di sesi pakica që akoma u beson këtyre derr gënjeshtarëve.

Postimi:

🤔 Populli e ka pasur një hall të madh kur ka nxjerrë shprehjen e hidhur “Gënjen si derr!” dhe çdo ditë që i dëgjoj këta e më kujtohet kjo shprehje, aq më shumë pyes veten, po çfarë vallë pret prej tyre pakica që akoma u beson këtyre derr gënjeshtarëve?!

Top Channel