Pamjet me dron/ Pasojat katastrofike të tërmetit në Turqi

31/10/2020 09:02

Disa pamje me dron tregojnë qartë pamjet e tmerrshme të tërmetit tragjik në Turqi.

Tërmeti me magnitudë 6.6 ka lënë pas pasoja katastrofike, me dhjetëra pallate e ndërtesa të shembura.

Deri më tani janë konfirmuar 25 viktima në Izmir dhe 2 në ishullin grek Samos.

Ekipet e kërkim-shpëtimit vijojnë kërkimet për nxjerrjen e të tjerë trupave nën rrënoja.

Top Channel