Kur dridhet toka! 9 fotografi rrëqethëse nga tërmeti i djeshëm që “shkundi” Turqinë dhe Greqinë

31/10/2020 12:13

Zëra që kërkojnë ndihmë nën rrënoja, banesa të shkatërruara, hije pluhuri, të plagosur dhe britma tmerri; kjo ishte ajo çfarë shkaktoi tërmeti i djeshëm në Detin Egje, plot 6,7 ballë.

25 viktima në Turqi, më shumë se 800 të plagosur, dy jetë të humbura në ishullin grek Samos dhe 100 vetë të shpëtuar; bilanc ky që pritet të ndryshojë nga momenti në moment.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel