Tjetër sulm terrorist në Francë/ Thërret “Allahu Akbar” dhe sulmon me thikë policinë, qëllohet për vdekje

29/10/2020 12:45

Franca nuk gjen qetësi.

Dy orë pas sulmit në Bazilikën e Notre-Dame në Nicë, ku u vranë 3 persona, një tjetër sulm i dyshuar terrorist ka ndodhur në Francë.

Një burrë që thërriste “Allahu Akbar”, sulmoi me thikë policinë në Avignon, në rrethin Montfavet.

Ngjarja shkaktoi panik tek qytetarët, por agresori u qëllua për vdekje nga policia.

Policia ka nisur hetimet për rastin, duke e quajtur atë një sulm terrorist.

FOTO GALERI
1/16

Top Channel