Kupa starton të dielën dhe luhet me ndeshje teke, zbardhet shorti në të dy grupet

29/10/2020 17:50

Menjëherë pas lajmit për fundin e bojkotit të kategorisë Superiore është hedhur edhe shorti për turin e parë eliminator të Kupës së Shqipërisë, kompeticion që do të startojë që këtë fundjavë.

Risia këtë herë është që këtë herë ky kompeticion do të luhet me një takim dhe do të zhvillohet në fushën e ekipit që është renditur më mirë në sezonin e kaluar, ndërsa është zbardhur edhe shorti i turit të parë dhe të dytë.

Ndeshjet e turit të parë është vendosur të zhvillohen këtë të diel, më 1 nëntor, në orën 13:30, ndërsa sfidat e turit të dytë do të zhvillohen më 12 nëntor, po në të njëjtën orë.

Çiftet e turit të parë eliminator:
Grupi A
1. Tirana-Shkumbini
2. Laçi-Vora
3. Teuta-Tërbuni
4. Bylisi-Veleçiku
5. Flamurtari-Dinamo
6. Kastrioti-Burreli
7. Besëlidhja-Egnaria
8. Korabi-Erzeni

Grupi B
1. Kukësi-Maliqi
2. Skënderbeu-Tomori
3. Partizani-Iliria
4. Vllaznia-Devolli
5. Luftëtari-Elbasani
6. Apolonia-Turbina
7. Pogradeci-Oriku
8. Lushnja-Besa

Çiftet e turit të dytë eliminator
Grupi A
1. A1 – A8
2. A2 – A7
3. A3 – A6
4. A4 – A5

Grupi B
1. B1 – B8
2. B2 – B7
3. B3 – B6
4. B4 – B5

Top Channel