“Oh profet”/ Charlie Hebdo ironizon Erdoganin me karikaturën e pazakontë… (foto)

27/10/2020 22:56
Karikatura e Charlie Hebdo

Në kulmin e tensioneve mes Parisit dhe Ankarasë, Charlie Hebdo revista e njohur satirike, sjell në kopertinën e saj një karikaturë të pazakontë të presidentit të Turqisë.

Kjo karikaturë mund të rrisë akoma më shumë tensionet mes dy vendeve.

Franca dhe Turqia janë në kulmin e marrëdhënieve të tyre të këqija diplomatike, teksa replikat në distancë mes dy liderëve politikë vijojnë të prodhojnë tension.

Top Channel