“Doja të më vrisnin”/ I çmenduri vret prostitutën, tenton të vijojë masakrën me thikë në qytet

27/10/2020 19:10

22 vjeçari Mert Ney, vrau Michaela Dunn pasi kishte rezervuar një sesion seksi $200 në apartamentin e saj në Sydney, Australi, dhe më pas tentoi të vijonte masakrën me thikë në rrugët e qytetit.

I riu therri një punonjëse seksi në shtëpinë e saj, filmoi trupin dhe i dërgoi pamjet një shokut të tij duke i shkruar: “Ishte një shaka mik.”
Pasi kishte bërë rezervimin në apartamentin e saj në Clarence St. “klienti” erdhi i armatosur me të paktën një thikë.

Ai e kishte goditur atë shumë herë gjatë sulmit mizor, duke i prerë fytin deri pranë shtyllës kurrizore, thuhej në dokumentet e gjyqit, të publikuara pas pranimit të vrasjes nga autori.

Ai pranoi gjithashtu plagosjen e Linda Bo të cilën e goditi me thikë në shpatull teksa vraponte në rrugë pas vrasjes.

Pas vrasjes së Dunn ai filmoi trupin e saj dhe i dërgoi pamjet një shoku. “Jam një psikopat. Ishte një shaka mik … frikë,” shkruante ai në mesazh.
Teksa largohej nga skena e krimit, vrasësi i tha mikut të tij të thërrasë menjëherë policinë.

22 vjecari më pas terrorizoi kalimtarët në Sydney duke mbajtur lart thikën e përgjakur e duke thërritur “Allahu Akbar” (Zoti është më i madhi), ndersa më pas kërceu në tavanin e një makine.

Por më pas ai u neutralizua kur një grup civilësh e rrethuan dhe e rrëzuan duke e mbajtur përtokë me një arkë qumështi.

Kur Ney u intervistua nga policia ai nuk mbante mend që ishte takuar apo që kishte vrarë 24 vjeçaren Dunn.

Vrasësi kishte pirë Valium e kanabis përpara sulmi dhe i tha oficerëve se shpresonte ta qëllonin “por vullnëtarët e mirë e prishën planin”.

Avokati i tij Zemarai Khatiz tha se klienti i tij “shumë i keqardhur” dhe se shëndeti i tij mendor ishte “faktor madhor kontribues në sulmet”.

Seanca e ardhshme e cështjes është caktuar në 11 dhjetor.

FOTO GALERI
1/5
Ney e kishte goditur atë shumë herë gjatë sulmit mizor

Top Channel