​Me buzëqeshjen e zakonshme, Ronaldinho jep lajmin e keq për adhuruesit e tij

25/10/2020 21:17

Të gjithë e njohim si njërin nga lojtarët më të dashur dhe më fantastik që ka pasur bota e futbollit. Bëhet fjalë për ish-lojtarin e Barcelonës, PSG-së dhe Milanit, brazilianin Ronaldinho.

Përmes një adresimi në rrjetet e tij sociale, Ronaldinho i ka njoftuar ndjekësit e tij se ka rezultuar pozitiv në testin për virusin Covid-19.

Duket se Ronaldinho nuk e ka marr me panik këtë lajm pasi shihet i buzëqeshur, ashtu siç ishte gjatë gjithë karrierës së tij futbollistike.

Only Ronaldinho would announce that he tested positive for Covid-19 with a smile on his face 🤣

Wishing him a speedy recovery! 🧙🏽pic.twitter.com/VXyejlqsYn

— Brasil Football 🇧🇷 (@BrasilEdition) October 25, 2020

Top Channel