Pas suksesit në “La Casa de Papel”, ‘Profesori’ fiton një rol të ri

24/10/2020 11:44

Alvaro Morte i “Money Heist” ka fituar një rol të ri në një projekt filmik.

Projektuesi kriminal i “Money Heist”, Profesori do të heq mënyrën e jetesës së tij kriminale nën jë seri krejt të re spanjolle, “The Head”, shkruan Daily Express.

Alvaro Morte u bë yll i famshëm kur trilleri spanjoll “Money Heist” u mor nga Netflix.

Para se drama të rikthehet me sezonin e saj të pestë dhe të fundit, Profesori ka marrë një rol kryesor në një seri tjetër.

Duke fituar famë në gjithë Evropën, aktori spanjoll ka arritur të fitojë rolin kryesor në trillerin e ri “The Head”.

Abonentët e Netflix janë ende duke pritur me durim për këstin përfundimtar të Money Heist, i cili u mor nga ky shërbim në vitin 2017.

Në projektin e ri, Morte do të luajë si Ramón si pjesë e një grupi shkencëtarësh në Antarktidë në thrillerin e ri spanjoll, The Head

FOTO GALERI
1/8

Top Channel