​Bayern Mynich – Atletico Madrid, formacionet e super-derbit evropian

21/10/2020 20:27

Bayern Mynich – Atletico Madrid, formacionet e super-derbit evropianBallafaqimi kryesor i kësaj mbrëmje në Ligën e Kampionëve pa dyshim se do të zhvillohet në stadiumin “Allianz Arena” të Mynichut, aty ku ballafaqohen Bayern Mynichu dhe Atletico Madridi.

Këto dy klube bëjnë pjesë në grupin A, së bashku me Salsburgun dhe Lokomotivo Moskën.

Këto janë formacionet zyrtare:

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Sule, Alaba, Lucas Hernandez; Kimmich, Goretzka; Coman, Muller, Tolisso; Lewandowski

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Felipe, Savic, Renan Lodi; Carrasco, Koke, Hector Herrera, Marcos Llorente; Luis Suarez, Joao Felix

Top Channel