Shifra të larta të infektuarish me Covid në Greqi, humbin jetën 8 persona në 24 orët e fundit

20/10/2020 18:40

Një numër i lartë infektimesh me Covid-19 është regjistruar në 24 orët e fundit në Greqi.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 667 raste të reja, prej të cilave 250 regjistrohen në periferinë e Athinës dhe 125 në atë të Selanikut.

Për fat të keq 8 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit.

Numri i personave në terapi intensive ka shkuar në 87. shqetësuese është fakti se është rritur mbi 40% nga çfarë pritej numri i të prekurve për grupmoshat nga 18 deri në 39 vjeç dhe po ashtu numri i atyre të moshës nga 40 deri në 65 vjeç.

Rritje të numrit të të prekurve vazhdojnë të regjistrojnë Janina, Kozani dhe qytetit i Seresit.

Top Channel