Një çift i sapomartuarish është dënuar nga autoritetet në Angli, pasi u panë duke bërë fotosesionin e dasmës në shinat hekurudhore të North Yorkshire.

Media prestigjioze BBC, shkruan se çifti u kap nga kamerat e sigurisë duke pozuar në një linjë pranë qytetit Whitby. Lidhur me këtë rast ka reaguar dhe Network Rail ku tha se shkrepja e fotografive ishte “budallëk i thjeshtë”.

Alison Evans nga policia Britanike e Transportit tha se hekurudha nuk është një vend i përshtatshëm dhe i sigurt për një set fotografik.

Ndërkaq, raportohet se mbi 5.000 shkelje janë regjistruar midis muajve qershor-shtator, nga njerëzit që i përdorin hekurudhat për fotografi.

 

 

FOTO GALERI
1/3

Top Channel