​Gazetari britanik në librin e ri zbulon të gjitha gënjeshtrat që Meghan Markle dhe Princi Harry na ‘shitën’

20/10/2020 16:33

Me kalimin e kohës Meghan Markle dhe Princi Harry bëhen një çift gjithnjë e më i urryer në sytë e publikut.

Një nga kritikët e tyre më të devotshëm është sigurisht gazetari britanik Pierce Morgan, i cili ka thirrur Meghan dhe Harry për një vit të tërë për çdo fjalë që thonë dhe për çdo veprim për të cilin vendosin.

Por tani Pierce ka shkuar një hap më tej. Në vend që të kritikojë çiftin e famshëm në Instagramin e tij dhe në daljet në media, ai shkroi një libër, raporton Entertaintimes.com.

Në të njëjtën, ai sulmoi haptas Harry dhe Meghan, dhe veçanërisht komentoi të ashtuquajturën kërkesë të tyre në media për t’i lënë ata vetëm. Pierce tregon se kjo është tmerrësisht hipokrite ndaj tyre pasi është sjellja e tyre që i bën ata të jenë vazhdimisht në media dhe në të vërtetë të kërkojnë vëmendjen e medias. Kështu Morgan akuzoi çiftin për dëshirë të dëshpëruar të vëmendjes dhe përpjekje për të zhvendosur vëmendjen e publikut nga pandemia e koronavirusit tek ata dhe tha hapur se ai kurrë nuk kishte parë njerëz më egoistë në jetën e tyre.

Morgan gjithashtu kritikoi vendimin e Princit Harry dhe Meghan për të shkuar në gjykatë me një gazetë britanike pasi i akuzoi për shkeljen e privatësisë. Një nga ato botime ishte Mail On Sunday, kundër të cilit Meghan ngriti një proces gjyqësor për botimin e fotove të letrës së saj drejtuar babait të saj Thomas Markle. Por një zëdhënës për media tha që Meghan ishte në dijeni se letrat e saj me shkrim do të botoheshin dhe kjo është arsyeja pse ajo ia dërgoi ato babait të saj.Morgan shpjegoi se gjithçka që bëjnë Duka dhe Dukesha e Sussex nuk tregon dëshirë për të mbrojtur fizikisht djalin e tyre dhe veten e tyre nga publiciteti dhe syri i publikut.

Për më tepër, që kur u larguan nga gjykata britanike në janar të këtij viti, Harry dhe Meghan kanë dhënë vazhdimisht intervista në publik ose duke u shfaqur para audiencave virtualisht, të cilat ata më pas i promovojnë në Instagram. Ata madje shkojnë aq larg sa të ndërhyjnë në politikën e brendshme të SHBA, kështu që ata kohët e fundit komentuan mbi zgjedhjet amerikane, dhe ata ishin gjithashtu të angazhuar nga Partia Demokratike.

Është paradoksale që Meghan thekson se ajo është emri më i urryer në rrjetet sociale dhe se ata mund të jenë tmerrësisht të rrezikshëm, ndërsa i përdor me pasion për promovimin e tyre dhe duke u dhënë ‘urrejtësve’ një arsye për histori të mëtejshme në lidhje me jetën e saj dhe Harry. Është interesante që Pierce dhe Meghan dikur ishin miq të mirë, por pasi kjo e fundit u takua me Princin Harry, ajo ndaloi së parë Morgan dhe ndërprenë çdo komunikim.

Top Channel