Policia e Tiranës ka bërë aksion ‘blic’ në Tiranë në rrugën Sauk-Teg.

Sipas policisë janë pezulluar 20 leje drejtimi. 10 prej tyre janë për shpejtësinë tej normave të lejuara, ndërsa 10 të tjera janë për drejtimin e makinën nën efektin e alkoolit.

4 drejtues mjetesh janë arrestuar, nga të cilët 3 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 1 që drejtonte mjetin pa patentë.

Nga kontrolli me radar, policia thotë se janë regjistruar shpejtësi nga 138 km/h – 168 km/h në aksin Sauk – Teg, shpejtësi që vrasin jetën. Bëhet me dije se 10 patenta janë hequr për shpejtësi tej normave të lejuara dhe 10 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur.

Policia thotë se ka arrestuar 4 drejtues mjetesh, nga të cilët 3 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 1 që drejtonte mjetin pa Leje Drejtimi.

Top Channel