Lajmi i fundit
“Mos më ndërprit”, Ndreca përplaset me Zhejin në "Top Story": Rama se kontrollon drejtësinë, do të funksionojë

Migjen Basha rikthehet në Europë dhe riniset nga Neuchatel Xamax. Ish-mesfushori i kombëtares zvicerane është zyrtarizuar si përforcimi më i ri i skuadrës së Challenge League tek e cila vjen pas eksperiencës në Australi me Melbourne Victory.

Basha i cili për pjesën më të madhe të karrierës së tij është aktivizuar në Itali, do të luajë për herë të tretë në Zvicër pas eksperiencave me Laussane dhe Luzern, ndërsa ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me Xamax.

Shkon në 4 numri i lojtarëve që dhanë kontributin e tyre në kualifikimin e Shqipërisë në Euro 2016-të dhe që tashmë aktivizohen në kategorinë e dytë zvicerane, sepse Shkëlzen Gashit që luan me Aarau, Burim Kukelit që aktivizohet te Kriens dhe Ermir Lenjanit që luan me Grasshoppers u është shtuar edhe Migjen Basha.

Gjatë viteve të fundit me Xamax janë aktivizuar edhe të tjerë futbollistë shqiptarë si Arbnor Fejzullahi apo Taulant Seferi që luajti sezonin e kaluar në huazim nga Young Boys.

Top Channel