Konsiderohet grabitqari më i rrezikshëm në botë, kapet peshkaqeni monstër

05/10/2020 20:29

Ekipi i peshkatarëve në Kanada ka kapur një peshkaqen monstër.

I quajtur “Mbretëresha e Oqenit”, ky grabitqar është në gjendje të sumojë edhe njerëzit. Gjatësia e tij shkon diku te 5 metra dhe pesha afërsisht 1.5 ton.

Peshkaqeni është kapur në brigjet lindore të Kanadasë. Ekspedita e udhëhequr nga Chris Fischer, tha se peshkaqeni që kanë zënë është më i madhi që ka parë ndonjëherë.

Fischer më tej shtoi se peshkaqeni ishte në moshë të madhe.

Top Channel