Mbeti e papunë si pasojë e pandemisë, arrestohet stjuardesa 27-vjeçare, nisi të tregtonte drogë (FOTO)

30/09/2020 16:56

Një stjuardese është dënuar me 29 muaj burg, pasi akuzohet se është përfshirë në një rrjet të paligjshëm të tregtisë së drogës.

Alexandra Dobre, 27-vjeçe, ka punuar për linjat ajrore Ryanair dhe Wizz Airr me bazë në Aeroportin Luton të Londrës. Por ashtu sikurse edhe shumë persona të tjerë, Alexandara u gjend e papunë gjatë periudhës së izolimit të koronavirusit, e për të mbijetuar, ajo thotë se u detyrua të shiste drogë.

Ajo ka treguar në hetuesi se nisi fillimisht marrëdhënie me një burrë që u njoh në një aplikacion takimesh në rrjete sociale, e më pas ra dakord me të që të tregonte lëndë narkotike.

Policia prej kohësh po ndiqte lëvizjet e së resë, e një mbrëmje pas një kontrolli rutinë, ata gjetën në çantën e saj një sasi të konsiderueshme dorge, të ndarë në disa sasi. Në total 27-vjeçares i janë gjetur 19.4 gramë kokainë e pastër, si edhe një shumë prej 500 paund. Të gjithë materialet e sekuestruara i kaluan prokurorisë, e cila vendosi më pas ta dënonte me 28 muaj burg Alexandra Dobre-n.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel