Spektakli The Voice Kids në Belgjike ka një fituese shqiptare. Ajo është këngëtarja Gala Aliaj.

Gala, vajza adoleshente e artistit shqiptar Robert Aliajt shkëlqeu në ‘The Voice Kids’ ne Belgjike duke e fituar kompeticionin, pas javëve të tera konkurrimi.

Këngët që i dhanë fitoren mbrëmjen e së premtes ishin ‘Goodbye Yelloë Brick Road’ nga Elton John dhe ‘Make You Feel My Love’ nga Adele.

Ndërkohë përveç talentit në këndim, Gala është edhe shumë patriotike. Këtë e shprehu më së miri ku në këtë natë të madhe për të në dorë mbante një unazë me shqiponjë.

Për më tepër ju ftojmë të ndiqni galerinë e mëposhtme nga performanca e Galas.

FOTO GALERI
2/14

Top Channel