Nga Bill Gates te Zuckerberg/ Miliarderët që vendosën të mos ua lënë pasurinë e tyre fëmijëve

31/08/2020 10:38

Nëse mendoni se fëmijët e të famshmëve trashëgojnë një djall e gjysmë me para, gaboheni. Nuk ndodh kështu, të paktën jo gjithmonë.

Më poshtë keni një listë me pasardhësit aspak “fatlumë” të Hollywood-it.

FOTO GALERI
1/5
Elton John dhe David Furnish kanë vendosur të mos ua kalojnë pasurinë fëmijëve. Ata do të japin 53 miliardë dollarë për bamirësi, me argumentin se fëmijët duhet t’ia dinë vlerën punës dhe një dollari të vetëm. “Nuk duhet t’i edukosh fëmijët dhe t’i rrisësh me lugë floriri, kjo gjë i shkatërron.” është shprehur artisti.

Top Channel