Ndodh në Itali! I vendosin foto me gishtin e mesit në lajmërimin e vdekjes, kjo është arsyeja

26/08/2020 18:12

Rimini- Një mënyrë e pazakontë për të thënë lamtumirën e fundit është fotografuar në Rimini të Italisë. Në fotot e publikuara në rrjet sociale shihet një e moshuar e cila është fotografuar me gishtin e mesit ngritur (një gjest në dukje fyes)  dhe pikërisht kjo foto është përdorur për njoftimin e ndarjes së saj nga jeta.

E ndjera është Irma Filomena Nanni, 84 vjeç, ndërsa fotoja është vendosur nga nipërit dhe mbesat e saj.

Fëmijët Daniela, Monica, Luigi dhe Valter, nipërit e mbesat Yuri, Nadia, Nadir dhe Naser kanë njoftuar me keqardhje vdekjen 84-vjeçares ndërsa më e pazakonta sigurisht që është fotoja që ata kanë zgjedhur t’i japin lamtumirën e fundit.

Të afërmit sqaruan për gazetat lokale: «Ne e zgjodhëm këtë foto sepse nëna ishte e tillë, ajo nuk dha mallkim për gjithçka dhe të gjithë. Një grua e shkëlqyer e lindur në periudhën e gabuar për mendjen e saj ».

Funerali i zonjës Irma, e cila ndërroi jetë në 18 gusht, u mbajt në formë laike në 20 gusht dhe hiri pushoi në varrezat e San Maria në Cerreto.

Dhe nëse dikush po pyesin nëse e njëjta foto e posterit do të përdoret gjithashtu për gurin e varrit, përgjigja, thonë familjarët, sigurisht, është PO!

Për më tepër ju ftojmë të shikoni galerinë e mëposhtme.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel