Përfundon pjesa e parë/ Interi me një këmbë në finale, Barella dhe Martinez vendimtarë (VIDEO)

17/08/2020 21:59

Ka përfunduar me rezultatin 1-0 pjesa e parë e ndeshjes midis Interit dhe Shaktar Donetsk.

Zikaltërit janë me një këmbë në finale falë një goli të Lautaro Martinez në minutën e ’19. Goli në fakt ishte një meritë e mesfushorit Nicolo Barella, i cili kaloi mjaft bukur mbrojtësin kundërshtar dhe me një harkim mahnitës bëri që Lautaro ta kishte të lehtë përpara portierit Payatov.

Ndërkohë kujtojmë që kjo pjesë e parë ka qenë tepër voluminoze, e pasur me raste dhe aksione të shpejta. Fituesja midis këtyre dy skuadrave do të gjej në finale Sevilla-n, e cila mposhti ditën e djeshme Manchester United me rezultatin 2-1.

Momentin e golit mund ta shikoni në videon e mëposhtme.