Foto/ Ushtria nuk braktis qytetarët në Kakavijë, shpërndajnë shishe me ujë

15/08/2020 19:11

Ushtria ndodhet në terren në mbështetje të qytetarëve në situatën e vështirë që po kalojnë.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka shpërndarë disa foto nga momente e punës të efektivë te FA-së, teksa vë në pah dhe solidaritetin e shumë shqiptarëve në këtë situatë të vështirë që po kalohet në kufi.

“Si në çdo situatë të vështirë, edhe kësaj radhe shqiptarët shkëlqejnë me solidaritetin e tyre. Operacionit për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve në Kakavijë, i janë bashkuar edhe bizneset e mëdha në Gjirokastër që prodhojnë apo tregtojnë produkte ushqimore”, shkruan Xhaçka.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel