Video/ Shpërthim i fuqishëm në SHBA, ka të vdekur

10/08/2020 19:22

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në Baltimore të SHBA-ve, ku si pasojë një person ka ndërruar jetë dhe katër të tjerë janë raportuar të lënduar.

Bëhet e ditur se një grua ndërroi jetë, ndërsa një person tjetër thuhet se gjendet ende nën rrënoja.

Shpërthimi ndodhi në një zonë banimi në Baltimore, e si pasojë tre shtëpi u rrafshuan.


Sipas njoftimeve paraprake, shkak i shpërthimit ishte gazi natyror, megjithatë hetimet janë ende duke vijuar.

 

Top Channel