Indi/ Merr flakë godina ku po trajtoheshin të sëmurët me Covid-19, 10 persona ndërrojnë jetë

09/08/2020 17:58

Një ngjarje e trishtë është shënuar në Indi.

Sipas raportimeve të fundit, një hotel në qytetit Vijayawada, ku dhe po trajtoheshin pacientë me COVID-19, është përfshirë nga flakët.

Si pasojë, 10 pacientë kanë ndërruar jetë, ndërsa 20 të tjerë janë lënduar. Zjarri shpërtheu në hotelin “Sawrna Palace”, i cili kohët e fundit ishte kthyer në spital Covid, pasi rrjetet spitalore në vend janë tejmbushur për shkak të fluksit të pacientëve.

Autoritetet njoftuan se situata i është rikthyer normalitetit dhe pacientët që ndodheshin në këtë godinë, janë dërguar në një spitali tjetër.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel