FOTO/ “Çmenden” të rinjtë britanikë, bëjnë namin në klubet e natës

09/08/2020 13:45

Duke mos mjaftuar plazhet e mbipopulluara gjatë ditës, britanikët janë parë të shumtë edhe gjatë orëve të vona të natës, ku frekuentuan klubet.

Këto të dhëna, tregojnë qartazi se të rinjtë britanikë nuk duan t’ia dinë për koronavirusin dhe injorojnë hapur këshillat e qeverisë, një ndër të cilat është dhe distancimi social.

Për autoritetet policore, gjithçka u bë edhe më e vështirë këtë fundjavë dhe për të qetësuar situatën ato nuk ngurruan të vendosnin gjoba.

Ndërsa të rinjtë nuk i ndalën festat e shthurura dhe “çmenduritë” e tyre u panë edhe në rrugët e qyteteve. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

FOTO GALERI
1/16

Top Channel