Shkonin në fushën me luledielli dhe…/ Policia italiane arreston çiftin shqiptar

04/08/2020 19:03

Karabinierët e zonës së Fano-s në Itali, kanë vendosur në pranga një shqiptar 25-vjeç me iniciale R.A dhe bashkëpunëtoren e tij 22-vjeçe.

Arrestimi i tyre është bërë pasi policia ka kapur në flagrancë çiftin duke shitur lëndë narkotike.

Sipas policisë, shqiptarit i është gjetur 300 gram kokainë, si edhe peshore e qese të vogla plastike, të cilat nevojiteshin për ndarjen e dozave. Karabinierët kishin kohë që monitoronin lëvizjet e çiftit brenda hapësirës së fushës.

Në momentin e arrestimit, shqiptarit i janë gjetur 50 gramë kokaine, ndërsa bashkëpunëtores së tij i gjetën në çantë shumën prej 1 mijë eurosh.

Top Channel