“Naltmadhni se paske edhe maskë anti-gaz”, Gjuzi i ndërhyn Ramës gjatë fjalë në Kuvend

23/07/2020 14:10

Kryeministri Edi Rama teksa fliste nga foltorja e Kuvendit rreth marrëveshjes së 5 qershorit është ndërprerë nga deputeti Kujtim Gjuzi. Ky i fundit duke hedhur akuza ndaj kryeministrit Rama ngriti edhe një foto ku shihej Rama sëbashku me Vuçiç dhe Zaev.

Ndërkohë Rama e ka ironizuar duke i thënë se kishte maskë anti-gaz dhe duke i kërkuar të mos e ndërpriste.

“Naltmadhni të lutëm, te lutem”. Naltmadhni të lutem ose të paktën kur më tregon, maskën e paske antigaz, të lutem mos më ndërprit. Të paktën kur nxjerr panorama mos më moho kënaqësinë të shoh mustaqet dhe më vjen mirë që këtë herë mustaqet I ke mbrojtur me maskë.” tha Rama.

Top Channel