‘Mund të hedhim ndonjë granatë’ Nis me debate seanca plenare, Gjuzi: Jemi gati për sherr nëse e kërkoni…

23/07/2020 10:51

Seanca e sotme plenare, ka nisur me debate në Kuvend. Ka qenë deputeti Kujtim Gjuzi, i cili ka hedhur akuza ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Gjuzi iu drejtua Taulant Ballës dhe i bëri me dije se grupet parlamentare s’duhet të përjashtohen nga përfaqësimi, ndërsa tha se nëse socialistët do duan sherr ata janë gati.

“Nëse doni sherr, nëse doni probleme, mos kujtoni se s’jemi gati ne. Të bëjmë më bojë kryeministrin, zv.ministrat. Të hedhim granatë këtu brenda. Nëse një deputet do të fusë sende këtu brenda, s’pyet për Gardën”, tha Kujtim Gjuzi.

Top Channel