Një nga femrat më të bukura në botë shtrohet në spital me COVID-19

18/07/2020 20:15

Ish Miss Bota, Aishwarya Rai Bachchan, e quajtur shpesh “një nga gratë më të bukura në botë” është shtruar në spital në Indi, e sëmurë me COVID-19 së bashku me vajzën e saj tetë-vjeçare.

Superstari industrisë indiane kinematografike Bollywood, së bashku me të gjithë familjen e saj janë në spitalin Nanavati në Mumbai.

Javën e kaluar u zbulua bashkëshorti i saj Abhishek Bachchan dhe vjehrri Amitabh Bachchan, gjithashtu aktorë të famshëm, ishin shtruar në spital.

Aishwarya Rai, e cila ka luajtur dhe në filmin e Hollwood “The Pink Panther 2,” ishte më herët në izolim në shtëpi para se gjendja të përkeqësohej.

Dje India kaloi 1 milionë raste me COVID-19 duke u bërë vendi i tretë më i infektuar i botës pas Brazilit dhe SHBA, sipas BBC.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel