FOTO/ Pamje që po “çmendin” botën! 50 shkëndija rrufesh të fotografuara njëherësh

15/07/2020 22:41

Një fotograf në Meksikë, ka arritur të fiksoj momentin kur 50 shkëndija rrufesh kanë rënë njëherësh në qiell. Fotografi Herando Rivera Cervantes, 37-vjeç, e përshkroi atë natë të stuhishme si të “çmendur”.

“Nata ishte e çmendur dhe vendasit të tillë e quajnë. Gjatë pesë minutave kanë rënë 50 shkëndija rrufesh. Ishte e jashtëzakonshme. Unë i kam pasur qejf rrufetë që kur kam qenë fëmijë. Ndërsa tani që jam rritur janë kthyer në objektivin e aparatit tim fotografik”, u shpreh Cervantes.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel