Koalicionet parazgjedhore/ Paloka: Rama e di që është i humbur, tenton të…

02/07/2020 22:33

Në Open në Top Channel po diskutohet për Partinë Demokratike dhe hapjen që ajo ka nisur. I ftuar në emison, nën-kryetari i PD-së Edi Paloka foli edhe për koalicionet parazgjedhore.

Paloka tha që është kundër kësaj nisme që të mos ketë koalicione parazgjedhore.

“Normalisht jam kundër kësaj nisme që kanë marrë. E shikuar vetë dhe në sinkron. Rama ka frikë dhe e di që është i humbur, prandaj po tenton të ndalë koalicionet.

Ka 30 vite që ka funksionuar kështu. Rama e di që është i humbur prandaj nuk do koalicione. Edhe po ta kopjojë 2017 me presione dhe vjedhje prapë nuk fiton”- tha Paloka.

Top Channel