Përjashtohet për 10 ditë Kujtim Gjuzi, i ndërpreu fjalën Ramës në parlament

26/06/2020 12:17

Deputeti Kujtim Gjuzi është përjashtuar me 10 ditë nga komisionet dhe seancat plenare pasi i ndërpreu fjalën kryeministrit Rama në parlament.

Në vendimin për sjelljen e tij thuhet se sjelljet e tij janë të përsëritura dhe kanë penguar seancën.

Deputeti ka replikuar disa herë nga vendi pa iu dhënë e drejta e fjalës.

Pavarësisht se i është tërhequr vëmendja nga kreu i Kuvendit ai është ngritur nga vendi dhe i është drejtuar foltores ku po fliste kryeministri Edi Rama.

FOTO GALERI
1/2

Top Channel