Miratimi nga PS-ja i të zgjedhurit të Metës për KLSH/ Meta marrëveshje me Ramën? Presidenti shuan dyshimet

26/06/2020 13:25

Presidenti Ilir Meta u ka dhënë përgjigje aludimeve se pas miratimit të të zgjedhurit të tij për kreun e KLSH-së, vetëm një ditë më parë në Grupin Parlamentar të PS-së, fshihet një marrëveshje me Ramën.

Në konferencën e sotme për mediat, Meta tha prerë se nuk ka asnjë marrëveshje.

“Nuk ekziston asnjë marrëveshje e tillë dhe nuk merrem me thashetheme. Ju e dini qëndrimin ndaj eurobondit, që u kthye dhe u risoll dhe me këtë rast, i keni lexuar edhe arsyet pse kthyem ligjin e kriptomonedhës dje, çdo gjë që është në përputhje me kushtetutën këtu firmoset menjëherë, çdo gjë tjetër me probleme, kthehet për reflektim.

Se çfarë vendimi merr parlamenti për kandidaturën e propozuar nga Presidenti kjo është e drejta e parlamentit jam i zhgënjyer për tre të parat se kanë qenë shumë përfaqësuese dhe dinjitoze”- tha ai.

Top Channel