15 fotot që tregojnë diferencën e madhe mes çiftit Trump dhe Obama

25/06/2020 11:52

Barack Obama la gjurmë në historinë e SHBA-së, si i pari president me ngjyrë.

Fillimisht nuk munguan sulmet ndaj tij, por shumë shpejt ai dhe gruaja Michelle Obama fituan zemrat e amerikanëve, por edhe të mbarë botës.

Thjeshtësia dhe dashuria për njëri-tjetrin në çdo dalje publike treguan se ata dinë të drejtojnë Amerikën.

Me ardhjen në pushtet të Donald Trump, shpejt nisën krahasimet mes dy çifteve. Marrëdhënia e tyre ishte pikë kryesore e diskutimeve.

Në fotot e mëposhtme, të përzgjedhura nga mediat e huaja shihet qartë raporti i ngrohtë Barack-Michelle dhe marrëdhënia e sforcuar mes Donald Trump dhe Melania.

FOTO GALERI
1/15

Top Channel