Britania nis hetimet pas vdekjes së 35-vjeçarit me ngjyrë në stacionin e policisë

08/06/2020 19:06

Agjencia e mbikqyrjes së policisë në Britani ka nisur punën pas vdekjes së një 35 vjeçari që mbahej në stacionin e policisë së Torquay.

Simeon Francis ishte gjetur pa ndjenja në qelinë e tij më 20 maj dhe më vonë u shpall i vdekur. Autoriteti i policisë tha se Francis ishte arrestuar po atë natë në Exeter dhe ishte transportuar me furgon në stacionin e Torquay.

Drejtoresha rajonale Catrin Evans tha. ‘Mendimet tona janë me familjen dhe miqtë e zotit Francis pas vdekjes së tij. Ne do të japim të gjithë informacionet teksa ato dalin gjatë hetimeve’.

Një hetim paraprak post-mortem është zhvilluar mbi trupin e të ndjerit por nuk ka përcaktuar shkakun zyrtar të vdekjes.

Top Channel