Teksa mbrëmë u firmos me konsensus drafti i Reformës Zgjedhore, kryetari i grupit Demokrat në Kuvend, Myslim Murrizi deklaroi se ai dhe deputetët e opozitës në parlament nuk do ta votojnë këtë marrëveshje, pasi nuk u jep asgjë shqiptarëve dhe nuk plotëson dy kushtet: listat e hapura dhe depolitizimin e administratës.

Duke iu referuar të gjithës si një “pazar i pistë”, Murrizi sulmoi katër anëtarët që firmosën dokumentin, përfshirë edhe Rudina Hajdarin. Nga ana e saj, kjo e fundit deklaroi mbrëmë se mori garanci nga ambasadorët edhe për listat e hapura.

Lexoni më poshtë postimin e plotë:

Top Channel