Të famshëm, por edhe qytetarë të tjerë/ Njihuni me femrat që kanë qethur kokën “zero”

04/06/2020 07:32

Është normale të shohësh meshkuj me flokë të shkurtër, ndërsa kur femrat ndjekin këtë model, ndaj tyre nisin paragjykimet. Kohët e fundit është kthyer në trend ideja që gratë të qethin kokën “zero”.

Arsyet zakonisht janë dy, ose janë duke u angazhuar në një fushatë sensibilizimi ndaj femrave të sëmura, ose për fillimin e një eksperience të re në jetën e tyre.

Jo vetëm qytetarë të thjeshtë, flokët “zero” kanë filluar t’i bëjnë dhe disa personazhe të famshëm, ku përfshihen Jessie J, Sinead O’Connor, Keke Palmer. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel